Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JAZDA PRAWIE 150 KM/H, ZŁAMANIE SĄDOWEGO ZAKAZU I PRÓBA OSZUSTWA POLICJANTÓW – MŁODY KIEROWCA PONIÓSŁ KONSEKWENCJE

Data publikacji 12.08.2021

Policjanci ze strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy forda, który jechał 145 kilometrów na godzinę. Jak się okazało, mężczyzna kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na dodatek wszystkiego podał policjantom fałszywe dane osobowe.

W środę (11 sierpnia) na trasie pomiędzy miejscowościami Rolewice-Stare Osieczno mundurowi ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który poza terenem zabudowanym jechał z prędkością 145 kilometrów na godzinę. 22-latek, chcąc uniknąć kary, wprowadził w błąd funkcjonariuszy co do danych osobowych. Policjanci po sprawdzenia jego danych w policyjnych systemach ustalili, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami pojazd został odholowany, a następnie zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mężczyźnie za niestosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jakby tego było mało został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych za przekroczenie prędkości oraz wprowadzenia w błąd funkcjonariusza publicznego co do danych osobowych.

Policjanci przypominają! Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków na drodze. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie.

 

sierżant  sztabowy Sebastian Warzecha

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony