Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w strzeleckim maratonie MTB

Data publikacji 23.06.2015

Policjanci i pracownicy cywilni strzeleckiej komendy wzięli udział II Maratonie MTB w Strzelcach Krajeńskich. Na starcie wyścigu rozgrywanego w niedzielę /21 czerwca/ stanęło kilkudziesięciu zawodników. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 30 i 50 km. Na najszybszego stróża prawa czekał puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich.

W niedzielę /21 czerwca/ odbyła się już druga odsłona Maratonu MTB w Strzelcach Krajeńskich o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich. Na starcie wyścigu stanęło kilkudziesięciu zawodników z całego województwa lubuskiego, ale nie tylko. W wyścigu rywalizowali m.in. policjanci o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach 30 i 50 km. Strzelecką komendę reprezentowali: st. asp. Jacek Wawrowski, sierż. szt. Sylwester Gibki, st. sierż. Grzegorz Berkowski, st. sierż. Maciej Kruk, st. post. Piotr Kruk, Ryszard Galus i Marek Adamus.

Zawodnicy ruszyli na trasę punktualnie o godzinie 11:00 ze stadionu miejscowego Łucznika. Najlepszym przejechanie 30 km zajęło niespełna godzinę. Na trasie wyścigu nad bezpieczeństwem zawodników czuwali policjanci ze strzeleckiej drogówki. Wśród miejscowych stróżów prawa z większym dystansem zmierzyli się sierż. szt. Sylwester Gibki i Ryszard Galus. Obaj, po ponad dwóch godzinach ścigania, zmęczeni, ale zadowoleni wjechali na metę.

Wśród policjantów na dystansie 30 km zwyciężył Gwidon Pintal przed st. post. Piotrem Krukiem i st. asp. Jackiem Wawrowskim. Na dystansie o 20 km dłuższym zwyciężył sierż. Mariusz Kamiński przed st. sierż. Pawłem Woźniakiem i sierż. szt. Sylwestrem Gibkim. Zwycięzcom, na obu dystansach, puchary wręczył szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński.